A szezonális táplálkozás előnyeiről
Miért fontos, hogy minél több szezonális és helyi élelmiszert építsünk be a táplálkozásunkba? A témáról Szabó Adrienn klinikai dietetikus, a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikájának munkatársa és a Magyar superfood című könyv szerzője beszélt webinárunkon. Az izgalmas, életmódváltást segítő előadást most te is megnézheted!
Sokszor hallani arról, hogy milyen fontos a környezet és a magyar gazdaság támogatása szempontjából, hogy az élelmiszereink egy részét, elsősorban a zöldségeket és gyümölcsöket helyi forrásból, lehetőleg szezonálisan szerezzük be.
Bár ezek fontos szempontok, gyakran szorongást okoz, hogy vajon mennyire egészséges a természettel összehangolt táplálkozás? Nem lesz az ember vitaminhiányos tél végére, ha nem eszik banánt vagy narancsot? És mi a helyzet a húsmentes étkezéssel?
Szabó Adrienn végigvezet minket azon, miként fonódik össze a fenntarthatóság és az egészség táplálkozásban.
Bemutatja, hogyan tudunk változtatni az életünk 5 területén ahhoz, hogy fenntarthatóbban étkezzünk:
- szezonalitás
- lokalitás
- pazarlás csökkentése, maradék felhasználás és zero waste
- kis termelői támogatása
- csomagolásmentesség
Az előadást követően a résztvevők kérdéseire is választ kapunk, a sok elméleti tudnivaló mellett pedig gyakorlati tippeket is kapunk arról, miként lehet ezeket az ételeket beilleszteni a mindennapjainkba.
Az előadást adomány ellenében nézheted meg, amit a lenti gombbal vagy banki átutalással küldhetsz el nekünk.
Ajánlott adomány min. 2.000 Ft.
Ha adományodat banki utalással küldöd:
Számlaszámunk: Magnet Bank, 16200106-00108490
IBAN: HU40 1620 0106 0010 8490 0000 0000
Ahhoz, hogy el tudjuk küldeni Neked a webinárt, kérjük, az utalás közleményébe mindenképp írd be a következőket: ADOMÁNY, SZEZONÁLIS WEBINÁR és az e-mailcímed!
Nem mindegy, mit eszel!
Élelmezésünk, élelem beszerzési rendszerünk óriási hatást gyakorol az éghajlatváltozásra, konzerválja a szegénységet, fokozza a természeti környezet pusztulását. Az éghajlatváltozás és globális kizsákmányolás az EU polgárainak a jövővel kapcsolatos aggodalmai között az első helyen áll. Az EU polgáraiként, magánszemélyként a mi felelősségünk is szerepet vállalni a világ előtt álló kihívások megoldásában.
Kövesd a #GoEAThical és az #OurFoodOurFuture hashtaget a Facebookon és az Instagrammon, oszd meg a kampányt másokkal is.
Ne tápláld tovább a kizsákmányolást! A pénzed szavazat!
Képek forrása: canva.com
Ez a tartalom az Európai Unió #GoEAThical – OurFood.OurFuture projektje finanszírozásában készült.