A közösségi mezőgazdálkodás egy olyan csapat, amelyben egy gazdálkodó és vásárlói alkotnak közösséget, hogy így segítsék egymást.
A hosszú távú elköteleződésért cserébe a termelők biztos megélhetést, a fogyasztók pedig megbízható helyről származó, jó minőségű, egészséges, helyi élelmiszert kapnak.
Légy a részese!
Szeretnél közvetlenül helyi termelőktől vásárolni?
Iratkozz fel új hírlevelünkre és tudj meg mindent a közösségi mezőgazdálkodásról!
Támogasd Te is, hogy a közösségi gazdaságok fejlődjenek és minél több családnak az asztalára juthasson friss, helyi élelmiszer!
Legfrissebb cikkeink

Családi Nap a Közösségi Mezőgazdálkodásról
Előadásokkal, beszélgetésekkel, közösségi gazdaságok bemutatkozásával, magbörzével és színes családi programokkal várunk február 18-án!

A zöldségdoboz kincsei. Mit készítsek sóskából?
Keresztesiné Drevenka Orsi közösségi gazda mesél a sóskáról, és arra is ajánl receptet, ha már unod a sóskafőzeléknek.

“Vagy együtt, vagy sehogy!”
Kóspallagon, a Börzsöny ölelésében négy lelkes fiatal közel 80 környékbeli családnak termel zöldséget áprilistól decemberig, a helyi óvoda hátsó kertjében.

5+1 ok, amiért jó most közösségi gazdaságból vásárolni
Miért jó egy közösségi gazdától beszerezni az élelmiszert? Miért jó, a jelen helyzetben miért még jobb egy közösségi gazdasághoz tartozni?
Mit tud egy közösségi gazdaság?

Így működnek a közösségi gazdaságok
Az alábbiakban bemutatjuk nektek, hogyan is működnek a hazánkban egyre népszerűbb közösségi gazdaságok. Most megtudhatod, hogyan válhatsz taggá és mit kell tudnod a működésről.

A Tudatos Vásárlók és a közösségi gazdaságok
Mosonmagyaróvártól Miskolcig ezekben a hetekben várják az újonnan csatlakozó fogyasztókat a közösségi gazdaságok. A gazdák a tervezhető jövőt, a fogyasztók a finom ízeket és a megbízható forrást keresik, mi pedig azon vagyunk, hogy egymásra találjatok.

Zöldségátvétel percről-percre: a gazdaságtól az asztalomig
A Birs zöldségközösség egyik tagja bemutatja, hogy néz ki egy zöldségátadós nap percről percre. Mit csinál a fogyasztó és a gazda, na és mi történik a zöldséggel egy nap alatt? Képes riportunk következik.
Támogasd Te is, hogy a közösségi gazdaságok fejlődjenek és minél több családnak az asztalára juthasson friss, helyi élelmiszer!
Videók

Hogyan lehet egészséges és környezettudatos a táplálkozásunk?
2022. február. 13-án tartottuk a Közösségi mezőgazdálkodás és ÖkoKörök családi napot, ahol közelebbről is megismerhették az érdeklődők a Tudatos Vásárlók munkáját. Ezen a napon a közösségi gazdaságok és az ÖkoKörök jutottak főszerephez: az izgalmas előadások és kerekasztal-beszélgetések mellett a vendégek személyesen is találkozhattak a gazdákkal, volt Magcsere, a legkisebbek pedig gyerekprogramok keretében játékosan tanulhattak a […]