| Tudatos Vásárló
Van segítség problémás külföldi jegyvásárlás esetén
A Európai Fogyasztói Központ segítségét kérhetjük számos esetben, amennyiben online jegyvásárlás esetén nem jutunk dűlőre a jegyet árusító céggel.
Hétköznapi helyzet, főleg a fesztiválszezon közeledtével, hogy online vásárolunk valamilyen eseményre belépőjegyet, feltételezhető, hogy nem nézzük meg az oldalt üzemeltető cég székhelyét. Ha semmi gond nincs, nem is kell foglalkoznunk tovább a dologgal, ám ha bármilyen fogyasztói probléma merül fel s nem tudunk megegyezni, fontos tudni, hogy van ingyenes segítség hazánkban: amennyiben a cég székhelye másik eu-s tagállamban vagy Izlandon vagy Norvégiában található, kérhetjük az Európai Fogyasztói Központ segítségét, tanácsát.
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szervezetében működő központ tájékoztatása szerint az alábbi szempontokat érdemes figyelembe venni
-
A külföldi webáruházban, közvetítő oldalakon vásárolt jegyekkel kapcsolatos probléma esetén fogyasztói jogaink érvényesítése nehézségekbe ütközhet, és a kapcsolatfelvételnek a nyelvi korlátok mellett földrajzi akadályai is lehetnek.
-
Javasolt, hogy kizárólag hivatalosan kijelölt viszonteladóktól, jegyirodáktól vásároljuk meg a jegyeket. A hivatalos jegyértékesítő pontokról és weboldalakról a rendezvény vagy sportesemény szervezőjénél (pl: honlapján) tájékozódhatunk.
-
Óvakodjunk az olyan weboldalaktól, amelyek arról próbálnak meggyőzni minket, hogy náluk még kapható jegy – általában az eredeti ár többszöröséért – olyan eseményre, melyekre hivatalosan már az összes elkelt. Ilyen esetekben az eladók általában azt ígérik, hogy a jegyet rövid idővel az esemény előtt küldik meg a vásárlónak, vagy pedig a helyszínen adják át részére. Utóbbi esetben többszöri ígérgetés ellenére a jegyet gyakran nem kapja meg a helyszínre kiutazó fogyasztó, az eladó pedig elérhetetlen lesz.
-
Fontos tudni, hogy belépőjegy online megvásárlása esetén a fogyasztót nem illeti meg jogszabály alapján elállási jog, azaz a jegyvásárlás után nem gondolhatjuk meg magunkat, és nem kérhetjük vissza a jegy árát, ha mégsem tudunk elutazni a rendezvényre.
-
A szervező döntése alapján a megvásárolt jegyek továbbértékesítésének is szigorú szabályai lehetnek, amelyek be nem tartása a jegy érvénytelenségét és a rendezvényre való bejutás meghiúsulását is eredményezheti.
A fenti tanácsok hasznosak lehetnek a 2016-os év egyik nagy érdeklődésre számot tartó sporteseményével, a franciaországi labdarúgó Európa-bajnoksággal kapcsolatban is. A jegyvásárlásra és a jegyek továbbértékesítésre vonatkozó tudnivalók és szabályok megtalálhatók az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) honlapján.
Forrás: NFH
Kép forrása: www.pixabay.com
Tetszett a cikk, szeretnél még több akciót? Nyomd meg a lenti gombot és támogasd a www.tudatosvasarlo.hu fenntartását egyszeri felajánlással. Köszönjük!
Legyél Te is a Tudatos Vásárlók Egyesülete büszke támogatója!
A TVE éves támogatói díja 3000 forint. És ezért kapsz egy Tudatos Vásárló Kedvezménykártyát is.