Találat a #Pénzügy címkére
Cikkek rendezése
BABA-MAMA, DIVAT, FOGYASZTÓ, KONYHA ÉS KERT, Zöld Otthon mindenkinek
15 kipróbált tipp takarékoskodáshoz a legnagyobb brit fogyasztói szervezettől
Készpénzzel való fizetéstől az akciós polcokon át az éhségig – a legnagyobb brit fogyasztói szervezet, a Which? nemrégiben arra kérte olvasóit, küldjék meg neki bevált spórolási praktikáikat. A beküldött válaszokból a fogyasztói szervezet összeállította top 15 tippjét takarékoskodáshoz, amit mi kiegészítettünk.
ETIKUS KERESKEDELEM, FOGYASZTÓ
Idén 80 milliárd forintot tervezünk költeni a Ne vásárolj semmit! napon
A TVE évek óta a Fekete pénteken rendezi meg a Ne vásárolj semmit! napot, amellyel a túlzott fogyasztás veszélyeire szeretnénk felhívni a figyelmet. Nem ok nélkül: idén csak július 29-ig tartottak ki a Föld idei évre való erőforrási, vagyis az év második felében már a tartalékokat fogyasztottuk. 2019-ben a magyarok várhatóan 80 milliárd forintot költenek el a Black Friday akciók alatt.
FOGYASZTÓ
Így változtak a magyar online fogyasztási szokások 2018-ban
A GfK Hungária átfogó kutatásban mérte fel a hazai digitális fogyasztó online viselkedési és vásárlási szokásait. A trendek egyértelműen igazodnak a világban zajló változásokhoz, mégis megállapítható, hogy vannak érdekességek, amelyek inkább a térségünkre jellemzőek.
ETIKUS KERESKEDELEM, FOGYASZTÓ
Nem tabu – így beszélj a gyerekkel a pénzről
A magyar családokban a pénzügyek átbeszélésének még nincs igazi gyakorlata. Pláne, ha problémák merülnek fel a családi költségvetéssel. Pedig ahhoz, hogy a fiatalok okos pénzügyi döntéseket hozzanak, szükségük van alapvető pénzügyi kompetenciákra. Hogyan beszéljünk a pénzről a családban, hogyan fejleszthetjük a gyerekek pénzügyi tudatosságát?
FOGYASZTÓ
Hogy ne kelljen nagyítóval keresgélned az infókat – bankkártyákat teszteltünk
Banki szolgáltatókat teszteltünk a Tudatos Vásárlók Egyesületénél. Azt vizsgáltuk, hogy a bankok honlapján milyen könnyen elérhető és mennyi információ áll rendelkezésre a bankkártyák költségéről. Kik a legjobbak, és melyik az a bank, ahol úgy tűnik, a vizsgáltak közül a legkevésbé fontos a tájékoztatás? Nézd meg ingyenesen elérhető tesztünkben!
FOGYASZTÓ
Tudatos pénzügyeink 8 – Nyugdíjas éveink
A hosszú távú megtakarítások egyik formája a nyugdíjas éveinkről való gondoskodás. Bár sokaknál jogosan kiveri a biztosítékot ez a kérdés, de mégis sokan vannak olyan helyzetben, hogy ezen a téren is tehetnének lépéseket, de hiányzik a kellő információ. Ehhez nyújtunk segítséget cikksorozatunk utolsó részében.
FOGYASZTÓ
Tudatos pénzügyeink 7. – Megtakarítások
Milyen megtakarítások vannak? Rövid vagy hosszú távra tegyünk félre? Néhány fontos kérdés, ami nélkülözhetetlen a tudatos pénzügyi tervezéshez. Cikksorozatunk legújabb részében ehhez nyújtunk segítséget.
FOGYASZTÓ
Tudatos pénzügyeink 6. – Kinek és mikor ajánlott a lakástakarék?
Mire használhatjuk a lakástakarékot, kinek ajánlott, mit gondoljunk át, ha ilyenbe belevágunk. Ezeket a kérdéseket járjuk körben a pénzügyi tudatosságot segítő cikksorozatunk 6. részében.
BOLYGÓ, FOGYASZTÓ, Zöld Otthon mindenkinek
Másfél évig járhatunk mosodába egy mosógép árából
A társasházi mosókonyhák itthon még nem jöttek újra divatba, de az önkiszolgáló mosodák már egyre népszerűbbek. Hányszor moshatunk egy mosógép árából a mosodában?
FOGYASZTÓ
Tudatos pénzügyeink 5. – Milyen biztosítást kössünk?
Milyen szempontokat vegyünk figyelembe, amikor biztosítást szeretnénk kötni? Mit jelent az alul- vagy a túlbiztosítás? Pénzügyi tudatosságot segítő cikksorozatunkban most ezeket a kérdéseket járjuk körbe.