Találat a #etikus divat címkére
Cikkek rendezése
Divat, Etikus kereskedelem, FOGYASZTÓ
Wageforward.org – tisztességes megélhetést biztosító bért a ruhaiparban!
A globális ruhaipari kizsákmányolás egyetlen megoldása, ha elérjük, hogy tisztességes megélhetést biztosító bért kapjanak a ruhaiparban dolgozók – erre jött létre három nagy érdekképviseleti szervezet közös weboldala, a WageForward.org.
Divat, Etikus kereskedelem, FOGYASZTÓ
Meggyilkoltak egy munkásnőt, tömegek követelnek védelmet a H&M-től
Szexuálisan zaklattak és meggyilkoltak egy 20 éves ruhagyári dolgozót Indiában, majd a gyár emberei megfenyegették az áldozat családját. Az indiai női szakszervezet megállapodást követel a H&M-től, hogy a jövőben megrendelőként a fast fashion divatóriások vállalják a felelősséget az ilyen esetekben – állítja a Clean Clothes Campaign nemzetközi jogvédő szervezet.
Divat, Etikus kereskedelem, FOGYASZTÓ
2022-re fenntartható pamutot ígér a Lidl
2022 végéig 100%-ban fenntartható forrásból szerzi be a pamutot saját márkás termékeihez – tűzte ki célul a Lidl. Ennek eléréséhez fontos lépés a Cotton made in Africa minősítő kezdeményezéssel való partnerkapcsolat. Örülünk a vállalásnak, fontos, hogy a gyapottermesztésben dolgozók végre tisztességes megélhetést biztosító bérhez jussanak.
Divat, Etikus kereskedelem, FOGYASZTÓ
Honnan tudod, hogy a ruhád etikus címkéje nem átverés?
Máris nyugodtabb lelkiismerettel vesszük meg, ha egy ruhán zöld, öko, méltányos, tudatos címke virít. Eszerint nem éhező varrónők készítették, a gyapotföldeken dolgozók nem gázoltak térdig a permetszerben. De ki hitelesíti ezt az információt, egyáltalán, mit jelentenek a különböző címkék az elméletben és a valóságban? Cikksorozatunkban ennek járunk utána.