fbpx

| Markovics Vera

Tavaszi bőrmegújítás

Plusz kilók, fakó arcbőr, eltömődött pórusok, petyhüdt arcbőr, paplanos rajzolatok a combokon és a fenéken – általában ezt látjuk tél végén, ha belenézünk a tükörbe.

A tavaszi napfényben ráadásul mindezek kíméletlenül láthatóvá is válnak. Vegyünk erőt magunkon, és új szokások kialakításával szabaduljunk meg a zavaró szépséghibáktól!

 

 

Csíratáplálék
A napfényben szűkös hónapok egyik legjobb vitaminforrása a gabonacsíra, ami az év minden szakaszában hozzáférhető. A búzacsíra számos kedvező élettani hatással bír: többek között gátolja a rákos sejtek életben maradását, tisztítja a májat, erősíti az idegrendszert, potencianövelő, hurutoldó, gyulladásgátló, baktériumölő hatású, segíti az emésztést és segíti a vér oxigén ellátását is.

Boltban is kapható, de magunk is előállíthatjuk, méghozzá nagyon egyszerű módon. Tovább >>>

 

Vitaminhiány ellen fogyasszunk zöldfűszereket, csírákat!

Figyeljünk jobban arra, hogy mit eszünk. A táplálkozás – ilyenkor tavasszal például a vitaminhiány – visszaköszön a bőrön. Az elmúlt évben termesztett zöldségek és gyümölcsök már alig tartalmaznak éltető anyagokat, márpedig nekünk feltétlenül hozzá kell jutnunk a szükséges vitaminokhoz és ásványi anyagokhoz. Ez többféle módon történhet.

Van, aki a tablettákra esküszik. Az ÖkoTest német fogyasztóvédő magazin 2006. decemberi száma a szintetikus multivitaminokat tesztelte. A 30 vizsgált készítményből mindössze 3-at tartott elfogadható (de nem jó) összetételűnek. A többi hiányos, vagy elégtelen minősítést kapott.

Táplálék-kiegészítők helyett tehát jobban tesszük, ha a napos ablakpárkányon is termeszthető, friss zöld fűszernövényekkel – petrezselyemmel, snidlinggel, turbolyával, kaporral stb. – szórjuk meg ételeinket. Ezek ráadásul a vitaminok és az ásványi anyagok mellett vértisztító, gyomorerősítő, baktériumellenes összetevőkben is gazdag növények.

A különféle magvak (búza, zab, köles, rozs) és a belőlük kifejlődött csírák is nagy mennyiségben tartalmaznak bőrszépítő, éltető anyagokat (antioxidánsok, telítetlen zsírsavak, enzimek, klorofill).

Sápadt, fakó bőrünket keringésfokozó szerekkel, technikákkal frissíthetjük fel. Ilyenkor a felszínhez közeli hajszálerek is bekapcsolódnak a keringésbe. A meleg borogatások, a gőz, a szauna, s bizonyos anyagok – kapszaicin, rozmaring – értágító hatásúak. A masszázstól is javulhat a bőr vérbősége, a szövetek biológiai aktivitása.

A fokozottabb vér- és nyirokáramlás hatására kimosódnak az erekben és a szövetekben lévő salakanyagok. Keringésfokozó anyagokkal csökkenthető a bőr érzékenysége, az aknés sebek is gyorsabban gyógyulnak, és a bőr is feszesebbé válik.

 

Ki a fényre, levegőre!

Bőrünk megújításához használjuk ki az éledő természet gyógyerejét: a friss levegő, a kiadós séta, a mértékkel végzett kerti munka is segíti a bőr regenerálódását. A napfény, a mozgás, az oxigéndús levegő energiával tölti fel a szervezetet, a bőrünket.

Amikor csak módunk van, napozzunk, hogy fokozatosan kialakulhasson saját fényvédelmünk! A kellemesen meleg tavaszi napsugaraktól általában nem kell félni. Akiknek sérült, vagy foltosodásra hajlamos a bőrük, kerüljék a direkt fényhatást, s már ilyenkor is használjanak fizikai típusú (cinkoxid, titándioxid tartalmú) fényvédőket!

 

A száraz bőrt kezelni kell

A fűtés mindenkinek szárazabbá változtatja a bőrét, segíti ráncocskák, a mikrosérülések kialakulását, amelyekből aztán különféle súlyosabb bőrproblémák is kialakulhatnak. A száraz szaru ezenkívül a bőr táplálására használt krémek felszívódását, az egyenletes barnulást is gátolja, ezért tanácsos hámlasztó készítményekkel (arcradír, peeling) megszabadulni tőle.

Nem mindegy azonban, hogy miket használunk. Az intenzívebb hámlasztókkal – 20-30%-os gyümölcssavas készítményekkel csak kozmetológusok, kozmetikusok felügyelete mellett próbálkozzunk! Ezek használata után feltétlenül vissza kell építeni a bőr védő hidrolipid-köpenyét, s a fényvédelemről is gondoskodni kell.

A különféle enyhébb bőrradírokat, tejsavas, enzimes (pl. magőrlemények, joghurt, ananász) készítményeket azonban otthon is magunkra kenhetjük. Természetesen ezeket sem kell túlzásba vinni.

 

Adjuk le a felszedett kilókat, erősítsük meg az izmokat!

A téli mozgáshiányos időszakban nagyon könnyen felszedhet az ember néhány kilót. A nők kötőszövete egyébként is kedvez a paplanszerű rajzolat, a narancsbőr kialakulásának. A kezdeti stádiumban még mindenki maga is megbirkózhat ezzel a szépséghibával.

Tussoláskor erősen dörzsöljük át az érintett területeket (combok, has, fenék)! Hetente kétszer-háromszor kenjük be intenzív hatású keringésfokozó, zsírbontó, méregtelenítő hatású (ciprus, atlasz cédrus, fahéj, citrom illóolajakat tartalmazó) zselével vagy olajkeverékkel a bőrt, majd tekerjük körül fóliával (kb. 20 percre)!

Természetesen kerülnünk kell a zsírosabb és a finomított szénhidrátot tartalmazó ételeket. Mozogjunk rendszeresen és intenzíven! Nagy számú célzott tornagyakorlattal, úszással, futással és walkinggal eredményesen harcolhatunk a cellulit ellen.

 

A böjt méregtelenít

A több napos méregtelenítő kúra, a 3-5 napos léböjt sokat javíthat a méreggel, salakanyaggal terhelt pattanásos, mitesszeres bőr és a cellulit állapotán. A bőséges – napi két-három liter – folyadékfogyasztásra (ásványvíz, gyümölcs-, zöldséglé, méregtelenítő tea) ilyenkor kötelező figyelni.

Mi nem csak a „szuperzöldekhez” szólunk! Célunk, hogy az ökotudatos életmód és az ehhez vezető vásárlási szempontok bárki számára elérhetők legyenek, éljen bárhol, bármilyen végzettséggel, bármilyen szemlélettel is ebben az országban.

Tevékenységünk a gyártók támogatásától és reklámoktól mentes, nem fogadunk el termékmintákat tesztelésre, nincsenek céges támogatóink, sem reklámbevételeink. És ezt továbbra is fenn akarjuk tartani.

Ahhoz, hogy olyan ügyekkel foglalkozzunk, amikre nincsen hazai vagy más pályázati forrás nagy szükségünk van olyan magánemberek támogatására, mint amilyen Te is vagy! Lehetőségeidhez mérten emiatt kérünk, támogasd munkánkat rendszeres vagy egyszeri adományoddal.

Ne feledd, a pénzed szavazat!

Támogass minket!

Képezd magad a webináriumainkon!

Iratkozz fel hírlevelünkre!

    Válassz hírleveleink közül:*

      Iratkozz fel híreinkre!

      Tippek, tesztek, programok

      Megszakítás