Találat a #élelmiszerbiztonság, #koronavírus, #Tesztek címkére
Cikkek rendezése
FOGYASZTÓ, KONYHA-KERT, KÖZÖSSÉGI MEZŐGAZDÁLKODÁS, SZÉPSÉG-EGÉSZSÉG
Eper, szőlő, bogyós gyümölcsök – ezekben van a legtöbb vegyszerkoktél
2021-ben is kijött, mennyi növényvédőszer maradvány van az európai uniós élelmiszerekben. Több mint 1/4-ük tartalmazott többféle szermaradékot is, az együttes hatást pedig nem ismerjük.
FOGYASZTÓ, KONYHA-KERT
Minőségmegőrzési idő, fogyaszthatósági idő – mi a különbség?
Európában két spanyolországnyi területen termesztünk olyan élelmiszert, ami a szemétbe kerül, Magyarországon évente átlagosan 65 kg élelmiszert dobunk a szemetesbe. Az élelmiszerpazarlás csökkentéséhez fontos tisztában lennünk azzal, mi a minőségmegőrzési és mi a fogyaszthatósági idő. Mennyire kell komolyan vennünk ezeket a dátumokat?
BABA-MAMA, ZÖLD OTTHON
Mosóporok: kiderült, melyik a leghatékonyabb, melyik milyen foltra jó
A Tudatos Vásárlók Egyesületénél 13 itthon népszerű mosópor hatékonyságát teszteltük. Laboratóriumban vizsgáltuk, mennyire jól távolítják el a különböző típusú foltokat a ruhákból, de néztük azt is, mennyire biztonságosak és környezetbarátak. Nézd meg, melyik az, ami mindent visz, melyik miben jó!
FOGYASZTÓ, KONYHA-KERT
Megnéztük az új, zászlós zöldség-gyümölcs jelzéseket a boltokban
Idén július 15-től minden nem előre csomagolt gyümölcs és zöldség esetében kötelező jelölni a boltokban, hogy melyik országból származik. A hazai termékeket pedig zászló jelzi, hogy jobban láthatóvá váljanak. Körbenéztünk néhány boltban, hogyan néz ki mindez a gyakorlatban, valóban segít-e a tájékozódásban a zászló, betartják-e a kereskedők az új szabályozást.
FOGYASZTÓ
Szalmonella gyanúja miatt hívott vissza müzliszeletet a NÉBIH
Szalmonella-szennyezettség gyanúja merült fel, ezért visszahívta az EAT NATURAL müzliszeletet az Európai Unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszere (RASFF) jelzése alapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.
FOGYASZTÓ
Nem találtak koronavírust az élelmiszerek csomagolásán
A laboratóriumi vizsgálatok egyáltalán nem találtak COVID-19 vírust azoknak a csomagolt élelmiszereknek a felületén, amelyeket 10 szupermarketben vásároltak az OCU fogyasztói szervezet munkatársai szerte Spanyolországban. Bár nem itthon született, az eredmény megnyugtató.
KONYHA-KERT
Milyen lassúfőzőt válasszak?
A lassúfőző egyre ismertebb konyhai felszerelés. Rajongói szerint a keményebb hús is porhanyóssá válik, és az alapanyagok értékes tápanyagai is jobban megmaradnak. Mit tudnak a lassúfőzők? Kinek mekkorát érdemes venni és mennyiért? Melyikkel készíthetünk valóban finom ragut vagy sült csirkét? Nemzetközi webáruházakban kapható és Magyarországra is rendelhető lassúfőzőket teszteltünk.
FOGYASZTÓ
Vezetékes vagy vezeték nélküli porszívót válasszak?
A vezeték nélküli porszívók egyre népszerűbbek kis súlyuk és praktikus kiegészítőik miatt. A vezetékes porszívók mégis hatékonyabban takarítanak, olcsóbbak és megbízhatóbbak is. Kinek való az egyik, kinek a másik?
FOGYASZTÓ, KONYHA-KERT
Ezek a legjobb kávéfőzők: a Black Friday slágertermékét teszteltük
Itthon évek óta a Black Friday és a karácsonyi slágertermékek között tartják magukat a kávéfőzők. Csak 2018 november utolsó hetében több mint félmilliárd forint értékben vásároltuk ezt a konyhai gépet. Felmerül a kérdés, ha már ennyit költünk rájuk, megérik-e a pénzüket? Melyikkel készíthetünk valóban jó kávét? Felveszi-e a versenyt egy kapszulás kávéfőző egy automatával?
KONYHA-KERT
Mennyiért tudsz jó beépíthető sütőt venni? Segítünk
Beépíthető konyhai sütőket teszteltünk. Kiderült, ha olyan sütőt szeretnénk, amelyik jól átsüti a süteményt vagy a grillhúst, stabilan tartja a belső hőmérsékletet, ráadásul viszonylag alacsony energiafogyasztású és könnyen használható, akkor 130-200 ezer forint körüli kiadással kell terveznünk. Találtunk olyan típust is, amelyikben sütés közben eldeformálódik a sütőrács.